מה זה HR Analytics?

ניתוח נתוני משאבי אנוש (HR Analytics) הוא תחום בתוך ענף ניתוח הנתונים (analytics) המתייחס להפעלה של תהליכי ניתוח על נתונים השייכים למשאבי אנוש בארגון בתקווה לשפר את ביצועי העובדים וכך להשיג תשואה גבוהה יותר על ההשקעה בהון האנושי. אין הכוונה באיסוף מידע על יעילות עבודתו של עובד אינדיווידואלי, אלא בניתוח כמויות מידע גדולות ולהשיג תובנות לגבי מגמות בארגון, תהליכים ושיטות. כך ניתן לקבל החלטות מושכלות לגבי הדרך לשפרם.
בדרך כלל הדבר מתבצע על ידי בדיקת מתאמים בין נתונים עסקיים לנתוני ההון האנושי וכך לזהות קשרים פוטנציאליים. המטרה היא להראות את השפעת מחלקת משאבי האנוש על הארגון בצורה הוליסטית. גיבוש ההבנה לגבי סיבה ותוצאה, כלומר השפעת פעילויות משאבי אנוש על התוצאות העסקיות – זאת מהות ניתוח הנתונים.

מה אנו מציעים?

קורס HR Analytics

“גלובס” ו-“Ynet” הכתירו בסוף שנת 2016 את המקצוע “אנליסט ביג דאטה” כאחד מחמשת המקצועות שיובילו את השוק בעתיד.
הארגונים המובילים והמתקדמים בעולם כבר עובדים באופן זה (Google, Facebook, LinkedIn) במגמה להפוך את משאבי אנוש למקצועי, מתקדם ועסקי יותר.
קורס זה הינו קורס מתודולוגי ופרקטי העוסק בשימוש בתהליכי ניתוח נתונים לצורך שיפור ביצועי ההון האנושי בארגון והגדלת ההחזר על ההשקעה.
הקורס מאפשר למשתתפים ללמוד ולתרגל את המיומנויות הנדרשות לביצוע ניתוח נתונים באמצעות התנסות ממשית באיסוף נתונים ובניתוח. במסגרת זו, הקורס מתמקד בפיתוח מיומנויות ניתוח HR big data ונותן את ההבנה התיאורטית והכלים לבצע זאת. המשתתפים בקורס ילמדו סוגים שונים של ניתוח, מטריקות לניתוח וכלים להצגת הנתונים. הקורס מבוסס על שילוב של הרצאות,  Case study’s מהעולם ותרגול.
קהל היעד:
מנהלים בתחומים: משאבי אנוש, פיתוח ארגוני, שכר-הטבות וכן מנהלים בעלי עניין בפיתוח וניהול ההון האנושי; יועצים ארגוניים.

סרטון

שירות ארגון וניתוח נתוני HR

אמרו להתראות לדוח”ות וטבלאות וקבלו בברכה תובנות
אתם טובעים במידע ובדוחו”ת, אך עדיין בעלי גישה חלקית לתובנות. תובנות שרוב מערכות ניהול משאבי אנוש לא יודעות לספק. הכוונה לתובנות שמקטינות עזיבה, שמשפרות אפקטיביות גיוסים, מיטיבות תכניות שכר והטבות ובעיקר מובילות לשיפור בתוצאות העסקיות של הארגון. אנחנו נענה על כל השאלות החשובות עבורכם, אפילו אלה שלא ידעתם לשאול.
עברו מ-“חשיבה” ל-“ידיעה”
נעזור לכם לעבור ממצב של “חושב ש…” למצב של “יודע ש…” באמצעות ריכוז ואיחוד כל המידע הרלבנטי בצורה אינטגרטיבית ואחידה.
עברו מתיאורים להסברים, ומהסברים לחיזוי
רוב המידע המופק כיום הינו מידע המתאר מצב מסוים באופן כמותי או איכותי. אנחנו נעזור לכם להפוך את התיאור להסבר – תוכלו להבין מה גרם למצב להיות כפי שהדו”ח שלכם מתאר. כך, תוכלו לטפל בגורמים למצב ולהשפיע על המציאות בכוון שתרצו. בהמשך,  נעזור לכם לחזות את התוצאות של מהלכים שהחלטתם לבצע.
התהליך נועד לייצר אצלכם תשתית לניתוח שוטף ויצירת תובנות קבועה, ללא תלות ביועצים חיצוניים.