חברות רבות שוכרות את שירותיהן של מומחים שמציעים שירות אבחון ארגוני. מאמר זה יסביר מהו שירות זה ומדוע הוא כה חשוב לארגון.

אבחון ארגוני- על מה מדובר?

המטרה של אבחון ארגוני היא לזהות כיצד ניתן להוביל את הארגון לרמת תפקוד מקסימאלית. אבחון זה הוא תהליך שיטתי המתאים למנהלים וכן לחברות שמעוניינות להבין או להכיר את ההתרחשות הטבעית של הארגון שלהם. מתוך כך ניתן להגיע להחלטות לגבי שינויים נדרשים ושינוי בדרך הפעולה המעשית של הארגון להשגת היעדים השונים. התוצאה הסופית של אבחון זה תהיה תמונת מצב של הארגון וכל היבט שמעורב בו. התוצאה הסופית גם תוביל את מנהלי החברה למסקנה האם הם מעוניינים לערוך שינויים מסוימים בארגון, במצבת כוח האדם שלו, בתהליכים השונים וזאת על מנת להגיע לתוצאה טובה יותר בסוף הרבעון.

אבחון וייעוץ- היינו הך?

התשובה היא לא! אבחון ארגוני הוא השלב המקדים לשלב הייעוץ המקצועי ארגוני עסקי. המטרה של האבחון הארגוני היא לספק תמונת מצב לחברה וליועץ המקצועי ארגוני עצמו, כך שיוכל להמליץ על הפתרונות המקצועיים ביותר. יש חברות רבות שמציעות חבילת אבחון וייעוץ ארגוני וזאת משום הידיעה שכל חברה מעוניינת להביא את הארגון שלה ליעילות מקסימאלית ולתוצאות הטובות ביותר ותזדקק לשני השירותים. שירותים אלו חשובים ביותר לכל עסק שמעוניין להצליח. פעמים רבות מנהלי חברה סבורים שהכל תקין בחברה שלהם והיא מצליחה, אך הם אינם רואים תהליכים שגויים מסוימים שיכולים לגרום בעתיד לבעיות. ניתן לדמות את תהליך האבחון הארגוני לגילוי “ליקויי בנייה” אותם לא ניתן לאתר, אלא באמצעות השכרת שירותיהם של מומחים שמשתמשים בציוד משוכלל וטכניקות שאינן מוכרות לבעלי החברה.

מאבחנים את הארגון- הלכה למעשה

אבחון הוא תהליך שלוקח זמן. בדרך כלל מדובר על עד שלושה חודשים, אך דבר זה יכול להשתנות וזאת בהתאם לגודל הארגון, כמות המחלקות בו, כוח האדם, המטרות שלשמן נעשה האבחון ועוד:

  • שיטת האבחון- האפיון המקדים, המטרה וההחלטה על שיטת האבחון תמיד יעשו בשיתוף מנהל החברה.

  • מיקוד- ניתן להזמין אבחון בהתאם למטרה ספציפית של מנהל החברה או על מנת לאבחן באופן מלא את כל הקשור אל החברה.

  • האבחון בפועל- האבחון יכלול ראיונות אישיים, תצפיות, סקרים, שאלונים ועוד.

אם גם אתם מעוניינים באבחון ארגוני על מנת להשתפר או בכדי לפתור בעיות בארגון ולבצע שינויים שיובילו אתכם לתוצאה הטובה ביותר לארגון, נציגי חברת דואליה ייעוץ ארגוני ישמחו לספק לכם מידע והצעת מחיר ללא עלות או התחייבות. התקשרו אלינו לטלפון 03-3741239 והתחילו ליהנות מהתוצאות של החברה שלכם.