בשנים האחרונות ניתן לראות חברות רבות ששוכרות שירות פיתוח מנהלים ואימון אישי למנהלים. מאמר זה יסביר אודות שירות ייעוץ אישי למנהלים והיתרונות שלו.

מנהלים – עם מיוחד שכזה

רוב הכתבות והמאמרים השונים הקשורים אל תחום הניהול עוסקים באופי המנהל, בתכונות הנדרשות ממנו ובאנשים המתאימים למקצועות הניהול. רוב המידע הכתוב במאמרים העוסקים בתחום ייעוץ אישי למנהלים נכתב בצורה חיובית ואינו מזכיר את הצדדים המאתגרים של הניהול, את הצורך של המנהלים בפתרון בעיות שונות, רענון, עזרה אישית על ידי מומחים ועוד. בנוסף, יש לקחת בחשבון שתכונות האופי המיוחדות שגורמות למנהל להתאים לתפקידו יכולות לעיתים להקשות עליו קמעה, בייחוד כאשר מדובר על ביקורות, ראייה רחבה ושינויים שנדרשים ממנו.

רוב האנשים שמיועדים למשרות ניהול בכירות הם אנשים בעלי אינטליגנציה גבוהה ויכולות רבות. חלק מכישורי הניהול שלהם טבעיים ואת השאר הם רכשו בדרך כלל במסגרת לימודית זו או אחרת. אך פעמים רבות, הם מגלים קושי לגבי שינויים ספציפיים או באבחון בעיות מסוימות בדרך בה הם מנהלים את הדברים. דבר זה יכול להוביל לבעייתיות בהשגת המטרות ואופי היחסים עם הצוות עליו ממונה המנהל. במקרים אלו, יש לפנות אל אנשי מקצוע בעלי ניסיון בתחום הייעוץ למנהלים.

פיתוח מנהלים – על מה מדובר?

ייעוץ אישי למנהלים הוא שירות המאפשר עבודה אישית עם המנהל בהתאם לצרכים אותם הוא מגדיר. בעת תהליך זה יש התבוננות ולמידה של איש המקצוע על מרחב הניהול בו עובד המנהל, זיהוי של דפוסי התנהלות והתנהגות שאינם תורמים לפרודוקטיביות של העסק והצעה לדרכים חלופיות שעיקרן קידום וסיוע בהשגת אותן מטרות אותן הוא מעוניין להשיג.

הייעוץ בדרך כלל כולל את הדברים הבאים:

  • עבודת רקע והגדרות – בדיקת התפיסה הניהולית והגדרת היעדים העיקריים.

  • העשרה – העשרת הידע של המנהל על ידי חומרים עיוניים שכוללים תפיסות ניהוליות שונות וכן קבלת כלים שיעזרו להתמודד עם מצבים שונים ולכבוש את אותם יעדים אליו הוא החליט.

  • פתרון – זיהוי של מיני דפוסי התנהגות מעכבים ואימוץ דפוסי התנהגות אחרים, חיוביים ויעילים יותר להשגת המטרה של המנהל.

לסיכום, כל מנהל שונה מהאחר ולכן עבודה אישית עם מנהל יכולה להוביל לתוצאות טובות יותר בהשוואה אל עבודה קבוצתית. כאן, המומחים לומדים את אופיו והתנהלותו של המנהל, ממה הוא מתוסכל ומהי המטרה שלו. בהתאם, הם מספקים לו חוות דעת קונקרטית ומציעים לו פתרונות ודרכי חשיבה יעילות.

מעוניינים לשפר את התוצאות שלכם כמנהלים? מעוניינים במומחה שיבין את “הראש” שלכם? מעוניינים במישהו מקצועי שיעזור לכם לשמור על אותו קו מיוחד של ניהול ועדיין יצליח לשפר את ההתמודדות שלכם עם קשיים?

מלאו את הפרטים שלכם ואחד מהמומחים של חברת דואליה – ייעוץ ארגוני, יחזרו אליכם בהקדם